Unitedi në finale të Kupës FA (Video)

Manchester Unitedi është kualifikuar në finale të FA Cup pas triumfit prej 2-1 kundër Evertonit në Wembley Stadium.

Të parët shënuan Djajtë e Kuq. E gjitha erdhi falë Anthony Martial, i cili depërtoi në thellësi të zonës dhe e ktheu topin në qendër. Aty e priti Marouane Fellaini dhe nuk e pati të vështirë t’i shënonte ish-skuadrës së tij (34’).

Në pjesën e dytë u akordua penalti në favor të Evertonit, mirëpo goditjen e Romelu Lukakut e mbrojti David De Gea.

Sidoqoftë, pas përpjekjeve të shumta, Evertoni e barazoi rezultatin përmes një autogoli të Chris Smalling (76’).

Mirëpo, në minutat shtesë, Anthony Martial shënoi golin e që e kualifikoi Manchester Unitedin në finale (90’+3). Aistues ishte Ander Herrera.

https://www.youtube.com/watch?v=3mdCASM9qBI

- Advertisement -

MË TË FUNDIT