United fiton derbin me dy gola “offsajd” (video)

 

Manchester United ka fituar derbin e Premier Ligës duke mposhtur Manchester City me rezultat 4-2.
Të parët në epërsi kaluan mysafirët me një gol të Kun Agueros.
Nuk vonoj shumë dhe United barazuan me Ashley Jong.
United shënoi edhe dy gola tjerë, por në pozitë jashtë loje me Fellaini dhe Mata.
Golin e katërt për United e shënoi Chris Smalling.
Ai që e nisi serinë e golave edhe e përfundoi, ku Aguero shënoi për 4-2.
Me këtë fitore United shkëputet në vend të tretë me 64 pikë, katër më shumë se City në vend të katërt./DrenicaPress/
- Advertisement -

MË TË FUNDIT