United, 28 milion euro për Arda Turan

Manchester United raportohet se do t’i ofrojë Atletico Madridit 28 milionë funte për të siguruar shërbimet e yllit turk, Arda Turan.

Turan e ka konfirmuar vet se ka dëshirë të luajë në Premier Ligë dhe, sipas “La Gazzetta dello Sport”, trajneri i Unitedit, Louis van Gaal, është i gatshëm që ta sjellë atë në Old Trafford për 29 milionë funte.

Për lojtarin janë interesuar edhe Milani e PSG, por Unitedi është favorit për shkak të preferencës së tij për të kaluar në Angli./koha/

.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT