UEFA publikon formacionin më të mirë të “Euro 2020”

UEFA ka publikuar formacionin më të mirë të Kampionatit Evropian.

UEFA sapo ka publikuar formacionin më të mirë të Kampionatit Evropain, “Euro 2020”, transmeton lajmi.net.

Në formacion bëjnë pjesë lojtarët më të mirë që shkëlqyen në muajin e fundit me Kombëtaret e tyre.

Fatkeqësisht asnjë shqiptar nuk mundi të zë vend në formacion, pavarësisht paraqitjeve të mira nga lojtarë si, Xhaka dhe Shaqiri.

Formacioni më i mirë i “Euro 2020” nga UEFA: Donnarumma, Spinazzola, Bonucci, Maguire, Walker, Pedri, Jorginho, Hojbjerg, Sterling, Chiesa, Lukaku.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT