UEFA paraqet formacionin e javës, por nuk përfshihet superylli (FOTO)

UEFA ka publikuar formacionin më të mirë të javës pas ndeshjeve gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Por, në të nuk ka zënë vend ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo.
 Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo shënoi golin e vetëm të skuadrës së tij në humbjen 2:1 nga Juventus.

Por, as kjo nuk i mjaftoi që ai të zë vend në formacionin më të mirë të javës të publikuar nga UEFA.com.

Në skuadër, dominojnë Juventus dhe Barcelona me nga pesë futbollistë.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT