UEFA, Champions League, formacioni i javës

 

Shtëpia e futbollitë evropian, UEFA, ka publikuar formacionin e ndeshjeve të para në cerekfinale të Champions League.
Në portë është portieri slloven i Atletico Madridit, Jan Obllak.
Në vijën e mbrojtjes katërshja:  Siquerira (Atletico), Godin (Atletico), Ramos (Real) dhe Maskerano (Barcelona).
Në mesfushë: Vidal (Juventus), Alcantara (Bayern) dhe Busquets (Barcelona).
Në sulm: Martinez (Porto), Suarez (Barcelona) dhe Quaresma (Porto). Është kë një formacion I rrallë, pasi në të nuk janë dy futbollistët më të mirë në botë, Ronaldo dhe Messi.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT