Turneu Mbar kombëtar i Shahut, “Kupa Adem Jashari”

Për nder të Epopesë së UÇK-së dhe veprës së lavdishme të Komandantit Legjendar Adem Jashari dhe familjes së tij. Federata e Shahut e Kosovës në bashkëpunim me Komunën e Skenderajt. Organizojnë Turneun Mbar kombëtar të Shahut, “Kupa Adem Jashari”, që zhvillohet në Skenderaj në Restorant “Freskia”.
 Turneu zhvillohet me datë 07.03.2015  prej orëa 10:30 dhe luhet me sistem zviceran 9 xhiro / 15 min sipas rregullave të FIDE për shahun rapid. /Drenicapress/

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT