Trump: Putini më lider se sa Obama

Donald Trump ka shprehur lavdërime ndaj Vladimir Putini, derisa ai dhe rivalja e tij Hillary Clinton po merreshin në pyetje nga veteranët ushtarak.

Kandidati republikan për President të SHBA-së, tha se presidenti rus, ka qenë lider më shumë se sa presidenti Barack Obama, njofton Klan Kosova.

Kjo deklaratë erdhi në të njejtën ditë pasi shefi i Pentagonit akuzonte Rusinë për mbledhje farash me paqëndrueshmëri globale.

Zonja Clinton, gjatë këtij forumi, mbrojti vendimin e saj, pavarësisht skandalit të saj të postës elektronike, njofton Klan Kosova.

Kandidatët e Shtëpisë së Bardhë këto deklarime i bënë në New York të mërkurën në mbrëmje.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT