Tronditet Skenderaj, banori nga fshati Mikushnicë bën vetëvrasje se nuk gjente punë

Një ngjarje e dhimbshme ka ndodhur në fshatin Mukushincë të Skenderajt, ku një person rreth 45 vjeç ka bërë vetëvrasje.

Sipas burimeve të portalit Drenica Press, Safet Mangjolli baba i disa fëmijëve i ka dhënë fund jetës së tij duke u vetëvrarë.

Një gjë të tillë për portalin Drenica Press e ka konfirmuar edhe vet vëllai i të ndjerit, duke thënë se vëllau im bëri vetëvrasje.

Sipas burimeve tona jozyrtare deri tek vetvrasja ka dërguar gjendja e keqe ekonomike, ku Safeti Mangjolli nuk arrinte të gjente një vend pune që të siguronte të ardhura të mira për fëmijët dhe bashkëshortën e tij.

Safeti edhe para një muaji kishte tentuar të vetëvritej, por nuk kishte arritur ta bëj një gjë të tillë.

Portali Drenica Press ka kontaktuar Policinë e Kosovës të cilët nuk na dhanë ndonjë informatë rreth kësaj ngjarjeje./drenicapress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT