Tronditet Peja nga shpërthimi i një bombe, ja dëmet e shkaktuara

Sipas njoftimit të policisë, rreth orës 23:25 është hedhur një mjet shpërthyes pranë shtëpisë së një personi, më ç’rast nga shpërthimi janë dëmtuar dy vetura dhe xhamat e lokalit pronë të viktimës.

Për këtë rast, Indeksonline ka tentuar të flas që në mëngjes me zëdhënësin e drejtorisë rajonale të Policisë së Pejës, Xhevat Ibra, mirëpo i njëjti nuk ka dhënë ndonjë informatë.

Përgjigja e tij e vetme ka qenë se për çdo incident, ai do e vlerësojë nëse duhet të jap informacione ose jo.

Ndryshe, sipas raportit policor në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet përkësatëse policore dhe nuk raportohet për të lënduar.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT