Trofeu i parë sezonal për PSG (video)

PSG ka fituar Kupën e Ligës pasi ka mpshtur në finale Bastian me rezultat 4-0.
Momenti kuq i takimit ishte minuta e 20-të, ku Sebastien Squillaci shkaktoi penalti dhe u përjashtua me karton të kuq. Zlatan Ibrahimovic mori përgjegjësinë dhe u tregua i saktë.
E Ibra shënoi edhe golin e dytë për PSG në pjesën e parë.
Në të dytën pjesë inkuadrimi i Edison Cavanit solli edhe dy gola, pasi uruguajani shënoi në minutat 80’ dhe 92’.
Ky është trofeu i parë për PSG në këtë sezon. Ata janë në rrugë të mirë për t’u shpallur kampion edhe në Ligu 1, kurse në Ligën e Kampionëve kanë punë me Barcelonën./DrenicaPress/
- Advertisement -

MË TË FUNDIT