Treni i relacionit Prishtinë-Pejë godet furgonin, tre të lënduar

Një aksident trafiku mes trenit dhe një furgoni ka ndodhur në fshatin Videj të Klinës, me ç’rast tre persona janë lënduar.

“Rreth orës 18 10, treni qarkullonte në relacionin Prishtinë-Pejë, pikërisht në fshatin Videj, e ka goditur një kombi, me ç’rast lëndime kanë pësuar tre persona”, ka bërë të ditur për IndeksOnline, zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Fadil Gashi

Gashi ka thënë se të lënduarit janë dërguar në emergjencën e Spitalit Rajonal të Pejës dhe të gjithë personat janë jashtë rrezikut për jetë.

“Në vend ngjarje kanë dalë hetuesit e aksidenteve për shikuar rrethanat e aksidentit”, theksoi Gashi.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT