Tre emra të rinjë në mercaton verore për Realin

 

Pasi ka siguruar shërbimet e mbrojtësit të Portos, Danilo, Reali ka piketuar edhe tre emra të rinjë për t’i transferuar gjatë verës në “Santiago Bernabeu”.
Sipas gazetës spanjolle “Marca”, drejtuesitë e Realit kanë biseduar për merkaton e verës, dhe kanë arritur në përfundim se duhet transferuar një portier, një mbrojtës të majt dhe një mesfushor.
Sipas gazetës madrilene, në portë është i dëshiruar De Gea i Manchester United, në mbrojtje Alaba ose Gaya, kurse në mesfushë Marco Verrati i PSG.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT