Trajneri i Dinamo Bukureshtit, Eugen Neagoe, pësoi sulm në zemër derisa po qëndronte në bankë në humbjen e skuadrës së tij ndaj Craiova të dielën, por gjëja e parë që ai e kishte thënë pasi ishte zgjuar, ishte “cili është rezultati i ndeshjes?”

Ai u mor nga një ambulanca në fushën e lojës dhe u dërgua urgjentisht në spitalin më të afërt.

51-vjeçari i tejkaloi momentet kritike dhe komunikoi me të tjerët në spital, sipas mediave lokale.

Fjalët e para që trajneri ua kishte thënë doktorëve në spital ishin, “cili është rezultati i ndeshjes?”.