RIO DE JANEIRO, BRAZIL, AUGUST 07: Emotional gold medallist, Majlinda Kelmendi of Kosovo is guided from the mat by her coach, Tritton Kuka, after the u52kg final on day 2 of the 2016 Rio Olympic Judo on Sunday, August 07 held at the Carioca Arenas, Barra, Rio de Janeiro, Brazil. (Photo by David Finch/Getty Images) *** Local Caption *** Majlinda Kelmendi;Tritton Kuka

Trajneri i mirënjohur i xhudos, Driton Kuka ka njoftuar publikun se i është bashkuar partisë së Ramush Haradinajt, AAK-së.

Ai këtë e ka konfirmuar përmes një postimi në Facebook, ku shkruan se kontributin e tij tash e tutje do ta japë përmes partisë së kryeministrit në dorëheqje, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

“Parimet e mia në punë drejt sukseseve ishin dhe janë qëndrueshmëria dhe respektimi fjalës së dhanë!Virtyte këto të Kryeministrit në detyrë z.Ramush Haradinaj! Këto parime ishin vendimtare që ti bashkohem që kontributin tim në sport por jo vetëm tash e tutje ta jap edhe përmes Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës! Ka shumë gjëra në Kosovën tonë që duhet shtyrë përpara sidomos në sport e rini që kemi!

Kam miq në çdo parti politiike dhe parimi im është bashkëpunimi pët të mirë të vendit! Kosova mbi të gjitha …” – është shprehur trajneri Kuka.

Lajmin e ka bërë të ditur edhe kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj.