Trajneri i Monacos për Juven: Ekip i vështirë, por ndeshjen kthyese e luajmë në shtëpi

 

Trajneri I Monakos, Leonardo Jardim, ka dekluar për kundërshtarin në Ligën eKampionëve, se Juventus është një klub I madh, porn ë këtë rast skudra e këtij ka një përparësi se ndeshjen e kthimit e luan në shtëpi.
“Juventus janë ndër klubet më të mëdha. Ne jemi me fat që ndeshjen kthyese e luajmë në shtëpi. Ne do të përpiqemi për të bërë një lojë të madhe në këtë çerekfinale”, ka thënë Jardim.
Juventus-Monaco luhet në datat 14 dhe 22 prill.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT