Tragjedia, po shkonin te shtëpia e nuses, vdesin ne aksident dhëndri dhe gjithë familja e tij

Një autobus 16 vendësh është aksidentuar me një kamion të madh në provincën Quang Tri, teksa një familje po  shkonte  tek shtëpia e nuses në provincën tjetër Binh Dinh.

Siç raportojnë mediat vendase në Vietnam, ngjarja ka ndodhur në ditën e dasmës dhe dhëndrri së bashku me 12 anëtarë të familjes së tij, kanë vdekur.

Përplasja fatale ndodhi rreth orës 02:30 të mëngjesit të së hënës. Dhjetë prej personave ndërruan jetë në moment, ndërsa tre të tjerë vdiqën rrugës për në spital. Mësohet se shoferi ka pësuar dëmtime të lehtë, ndërsa autoritetet po hetojnë për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT