Tragjedia në Hallaq të Lipjanit: Familjet e përfshira në konflikt ishin fqinj të afërt me njëri-tjetrin

Një person ka ndërruar jetë, ndërsa pesë të tjerë janë plagosur sot rreth orës 07:00 në fshatin Hallaq i Madh, në Komunën e Lipjanit.

Konflikti ka ndodhur mes dy familjeve Hoxha dhe Jakupi nga Ribari i Madh.

Të dyja këto familje janë fqinj mes vete raporton Klan Kosova.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT