Tragjedi në Tiranë: Nëna dhe vajza gjenden të vdekura në banesë

Drejtori i policisë së Tiranës, Rebani Jaupaj dha detaje nga ngjarja e rëndë që tronditi Tiranën mbrëmjen e sotme.

Gruaja dhe dy vajzat e saj kishin tre ditë që nuk kishin komunikuar dhe kjo kishte nxitur vëllanë e 56-vjeçares t’i kërkonte ndihmë policisë.

Jaupaj tregon se kishte hyrë nga dritarja e banjos.

Rebani Jaupi: “Vëllai ka telefonuar dhe ka thënë nuk kam kontakt prej tre ditësh me motrën dhe nuk përgjigjen në telefon. U ngrit grupi hetimor, shkuan në banesë dhe në pamundësi për të hapur derën e banesës, hymë nga dritarja e banjos. Konstatuam të ëmën të vdekur. Një nga vajzat në gjëndje kritike për jetën. Në një ambient tjetër, në krevat është gjetur e mbuluar me batanije dhe mbi batanije një jorgan vajza tjetër pa shenja jete. U ngrit grupi hetimor dhe po kryen veprime. Mendohet se mund të jenë vetëflijuar.”

Dyshohet se vajzat ishin ndjekëse të dëshmitarëve të Jehovait

“Kemi gjetur shënime të ndryshme me përmbajtje fetare. Do të bëhet ekspertimi i telefonave dhe kompjutarëve që ishin në banesë. Të dy vajzat ishin me arsim të lartë. Ka shenja të mos ushqyerjes ditëve të fundit” u shpreh drejtori i policise.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT