Kosovarja 33-vjeçare privohet nga jeta në Gjermani.

Të shtunën në mbrëmje, sipas njohurive të mëparshme në Löhne, kishte një krim dhe njerëz të tjerë të plagosur në një mbledhje familjare.

Një burrë i ndarë 48-vjeçar shkoi në ish-banesën e familjes së tij dhe papritmas hapi disa të shtëna në drejtim të anëtarëve të familjes të pranishëm.

Kunata 33-vjeçare e të dyshuarit u qëllua për vdekje dhe vëllai i tij 38-vjeçar u plagos rëndë. Autori u arrestua me plagë të rënda, shkruajnë mediet gjermane transmeton Express.

Historiku i aktit është aktualisht i paqartë. Hetimi i komisionit të krimit “Theo” nën drejtimin e shefit detektiv Kollien është ende në vazhdim./Gazeta Express/