Tmerr: Kështu udhëtohet në Bangladesh (Foto)

Revista prestigjioze “The Economist”, ka publikuar një fotografi ku shihet se si banorë e nxënës të qytetit Dhaka mundohen të zënë një vend mbi trenin e linjës Dhaka drejtë Eid al-Fitr, transmeton Indeksonline.

Ata hipin mbi tren dhe udhëtojnë ashtu edhe nga maundësia që të gjithë futen brenda dhe mos të humbasin trenin por edhe që të freskohen më shumë në temperaturat e larta që po mbizotërojnë në Bangladesh.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT