Tjetër tërmet i fortë në Itali, tronditet edhe Roma

Lëkundje të tjera tërmeti janë ndjerë në Itali, konkretisht në Romë rreth orës 14:00.

Itali është goditur nga disa tërmete ditën e sotme, duke shkaktuar të paktën 40 tërmete dhe mbi 150 të plagosur.

Lëkundjet më të mëdha u ndjenë në Arquata del Tronto, ku shumë shtëpi u rrënuan.

Pikërisht në këtë zonë, ra tjetër tërmet rreth orës 13:50, por nuk ka sinjalizime për dëme të tjera.

Ekipet e shpëtimit vazhdojnë kërkimet nën rrënoja për të gjetur të mbijetuar.

Autoritetet kanë paralajmëruar se të tjera lëkundje sizmike pritet të ketë gjatë orëve në vijim në Itali.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT