Tiranë, vajza shqiptare me shami e bën të qaj Erdoganin dhe bashkëshorten

Presidenti i Turqisë Recep Tayyp Erdogan dhe bashkëshortja e tij janë përlotur gjatë vizitës që patën dje në Tiranë.

Recitimi i disa vargjeve me bazë fenë islame i një vajze me shami, përloti udhëheqësin turk i cili gjatë ceremonisë së inaugurimit të xhamisë në Kalanë e Prezës shfaqet teksa së bashku me zonjën e tij fshijnë lotët.
Vajza është shqiptare dhe ka recituar në gjuhën turke.
Nuk janë të pakta rastet kur recitime të tilla përlotin besimtarët muslimanë.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT