Tifozët e Interit e duan Shaqirin në klub, motoja e tyre: ‘SaveShaqiri’ (FOTO)

Xherdan Shaqiri ka fituar simpatinë e tifozëve zikaltër.

Tifozët e Interi nuk po e duan largimin e futbollistit kosovar, Xherdan Shaqiri, nga skuadra e tyre e zemrës.

Përmes rrjeteve sociale, tifozët po mundohen ta bindin lojtarin që të mos shkojë te Stoke City në Premierligë.

Ata me ‘hashtag’-un ‘SaveShaqiri’ po i bëjnë presion skuadrës së Interit dhe vetë Xherdanit për të mos u larguar.

Ndryshe, Xherdani gjatë janarit u transferua nga Bayern Munichu te Interi.

Lexo më shumë në: https://www.gazetaexpress.com/sport/tifozet-e-interit-marrin-iniciativen-saveshaqiri-foto-113303/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

- Advertisement -

MË TË FUNDIT