Tifozët e Drenicës kanë një porosi për futbollistët: Bëjeni ëndrrën tonë realitet

Nesër luhet ndeshja kthyese në mes të Vëllaznimit dhe Drenicës në Gjakovë.

Ndeshja e parë e luajtur në Skenderaj ka përfunduar me rezultat 1-1, shkruan Drenicapress.info.

Drenicës i duhet një lojë e mirë për të fituar dhe kaluar në finale të Kupës së Kosovës. Edhe barazimi i bënë punë Drenicës, një barazim me gola si 2-2, 3-3 e më lartë.

Tifozët e Drenicës “Shqiponjat e Zeza” kanë një lujtje për futbollistët e klubit të zemrës. Ata kërkojnë nga ta përkushtim maksimal në ndeshjen e tyre, që skuadra e tyre të kualifikohet në finale, dhe ëndërra e kahmtshme të bëhet realitet. Tifogrupi kërkon nga të gjithë tifozët drenicas që të jenë në stadium për ta përkrahur Drenicën, transmeton Drenicapress.info.

Postimi i “Shqiponjave të Zeza”

Mundësi për realizim të ëndrrës!��

Ëndrra jonë asnjëherë nuk ndalet, ëndrra jonë për të kaluar në finale të Digitalb Kupës së Kosovës është afër për t’u realizuar. Pavarësisht rezultatit në ndeshjen e parë, pavarësisht fjalëve pavarësisht lojërave, ne bashkarisht mund t’ia dalim, ne mund të arrijmë në finale, por të bashkur. Edhe njëherë kryesia e klubit si në ndeshjen e parë edhe këtë ndeshje do të mbeshtes tifozët për të udhëtuar drejt Gjakovës. Mos gjeni aryetim të gjithë t’i mbeshtesim�djelmoshat tanë të mërkurën do të kemi transportin e siguruar për në Gjakovë, në dispozicion kemi 5 autobusë të cilët do të jenë vetëm për ne, andaj ne duhet t’ju qëndrojmë pranë dhe të mos i lëmë vetëm djelmoshat tanë, por t’i mbeshtesim edhe në Gjakovë, drejt qellimit tonë, kualifikimit për në finale. Mund t’ia dalim, por duhet të bësojmë t’i mbeshtesim këta djelmosha që do na bëjnë krenarë dhe nuk do të na zhgenjejnë, ne duhet të besojmë. ��Për vendtakimin dhe orën ju njoftojmë nesër! ��FORCA DRENICA�FORCA SHQIPONJAT E ZEZA ⚫🔴💪💪

- Advertisement -

MË TË FUNDIT