Thiago Silva nuk kthehem në Milan

Mbrojtësi brazilian Thiago Silva defenitivisht nuk do të kthehet këtë verë tek AC Milan.

Reprezentuesi brazilian është i lidhur me rikthimin në “San Siro”, por agjenti i lojtarit, Paulo Tonietto, ka hedhur poshtë mundësinë e rikthimit te Silvas në skuadrën “Rossonere”.

“Thiago Silva është i lumtur në PSG dhe nuk ka asnjë shanse që ai të largohet nga klubi. Ai gjithashtu është i shtrenjtë për Milanin”, ka thënë agjenti i brazilianit.

30-vjeçari me kampionët në fuqi të Francës ka kontratë deri në verën e vitit 2018.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT