Thaçi: Me padurim pres shkurtin t’ju them mirupafshim, largohem nga politika kur unë dua

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka thënë se nuk do të rikandidojë për një mandate tjetër, dhe se ndihet politikisht i plotësuar.

“Nuk do të rikandidojë, ndihem politikisht i plotësuar në rrafshin politik dhe të arriturat që i kam shërbyer për vendin. Nuk është diçka që duhet ta përjetojë si traumë dhe nuk duhet ta përjetojnë as mbështetësit e mi”, ka thënë Thaçi në Rubikon.

“Unë largohem nga politika kur unë dua, e jo kur duan të tjerët. Me padurim e pres shkurtin t’iu them mirupafshim”, theksoi tutje ai.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT