Tërmeti në Greqi (foto)

Një tërmet i fuqishëm ka rënë në Greqi, por është ndierë edhe në Tiranë.

 

Tërmeti ka rënë në ishullin Qefalonia, i cili ndodhet rreth 450 km nga kufiri me Kakavijën, ndërsa lëkundjet e tij janë ndierë edhe në Vlorë dhe Durrës.

 

Epiqendra e tërmetit ka qenë në shtetin grek, dhe është regjistruar me një magnitudë 5.7 ballë.

 

Lëkundjet e tërmetit janë ndierë për disa sekonda edhe në Gjirokastër, ndërsa nuk raportohen dëme.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT