Tërmeti dridh Shqipërinë

Një tërmet 5.3 ballë ka ndodhur në Greqi pak minuta më parë, ndërsa lëkundjet janë ndjerë edhe në vendin tonë, kryesisht në Korçë dhe Tiranë.

Tërmeti ka ndodhur në thellësi vetëm 2.9 km, 17 km në juglindje të Elasonës.

Sipas informacioneve lëkundjet janë ndjerë në të gjithë zonën e Larisës./TCH/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT