Tërmeti dhe vullkani në Tajvan nxjerrin nga deti krijesa të rralla (Foto)

Dy peshq të rrallë dolën nga deti pasi tërmeti bëri që të shperthëjë një vullkan me baltë në brigjet e Tajvanit.

Vullkan shpërtheu herët në mëngjesin e së enjtes në qytetin Pingtung pas një tërmeti 5.6 ballësh.

Peshkatarët ishin të kënaqur që i gjtën peshqit, që njihen gjithashtu si peshqiet e tërmetit, 4.4 metra të gjatë dhe me peshë mbi 100 kg.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT