Tërmeti 6.2 në Detin Mesdhe/ ESMC: Rrezik për cunami, këto shtete rrezikohen

Rreth orës 01:43 një tërmet me magnitudë 6.2 të shkallës rihter ra në Detin Mesdhe.

Tëremti me thellësi 10 kilometra ka dhënë alarmin për cunami.

Sipas ESMC shtetet që rrezikohen për cunami nga ky tërmet janë: Franca, Greqia, Turqia dhe Italia.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com