Tërmet në Dibër dhe rrethinë me 4.2 shkallë të riterit

Tërmeti me fuqi prej 4.2 ball mbrëmë rreth orës 12:00, ka lëkundur Dibrën dhe rrethinën, kjo sipas EMSC, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Epiqendra ka qenë Tiranë, 50 km larg në thellësi prej 2 km, por lëkundjet janë ndier edhe në disa qytetete të tjera përreth Tiranës.

Për fat të mirë tërmeti, i cili ka qenë i shkallës 4.2 ballë ka zgjatur pak sekonda dhe nuk raportohet për dëme materiale.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT