Tërmet në Bosnjë

Një tërmet me magnitudë 3.1 shkallësh, ka goditur Bosnje dhe Hercegovinën mëngjesin e sotëm.

Sipas raporteve, epiqendra ishte në zonën e njohur Bosanki Grahovo, përcjellë Klan Kosova.

Ndërkaq mediat kroate gjithashtu raportuan se tërmeti u ndje edhe në Dalmaci.

“Ne u zgjuam nga një tërmet mjaft i fortë”, është një nga komentet në twitter.

“Muret dhe dollapët u lëkundën dhe vazhdoi lëkundje e lehtë për disa sekonda. Nuk u ndjem aspak rehat”, janë vetëm disa nga komentet në mediat sociale.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT