Tërmet i rëndë në Turqi, shikoni pamjet

Një tërmet me magnitudë 5.2 ka goditur krahinën lindore turke, Malatya, ditën e sotme.

Autoriteti i Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) tha se tërmeti goditi rrethin Pütürge në 12.37 sipas kohës lokale.

Në pamjet filmike të mediave turke duken momentet e panikut të shkaktuara tek qytetarët nga lëkundjet.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT