Tërmet i fuqishëm në Tiranë

Një tërmet i fuqishëm ka goditur vendin në këto momente. Dridhje të forta janë ndjerë në Tiranë.

Epiqendra ka qenë në Gërdec dhe magnituda, 4.7 i shkallës rihter.

Tërmeti ka zgjatur disa sekonda.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në qytete të tjera Vorë, Durrës, Lezhë dhe Fushë Krujë.

Deri më tani nuk dihet nesë ka bërë ndonjë dëm apo jo.