Ter Stegen: Të fokusuar mposhtin këdo

 

Portieri i Barcelonës, Ander Ter Stegen, në konferencë për shtyp ka folur për duelin e nesërm që skuadra e tij do të luaj në Paris ndaj PSG.
“Çdo ndeshje është e ndryshme, dhe PSG ka shumë cilësi. Është e rëndësishme që të luajmë stilin tonë të lojës. dhe kur ne jemi të fokusuar ne mund të mundim këdo”, ka thënë portieri gjerman.
Ai edhe këtë herë nuke ka fshehur dëshirën e tij që luan me Barcelonën, të cilin klub dëshiron ta ndihmoj ehde më shumë.
“Jam i lumtur që jam këtu. Tani është ndeshja e vetme për të cilën mendoj, më pas do të mendojmë për të ardhmën.”
“Jam duke luajtur në Champions League, dhe gjithmonë ka ndeshje të mira. Unë dua të përmirësojë dhe ti tregoj të gjithëve se mund të luaj edhe në më shumë ndeshje”, ka shtuar Ter Stregen.
PSG-Barcelona luhet nesër prej orës 20:45 dhe Ter Stegen pritet të startoj nga minuta e parë.

 

- Advertisement -

MË TË FUNDIT