Telefoni me sistem Ubuntu në tregun evropian

Së fundmi është hedh në tregun evropian telefoni i parë i mençur me sistemin Ubuntu.
Telefoni BQ Aquaris E4.5 Ubuntu Edition ka një ekran prej 4.4 inc, procesorin procesorin MediaTek me katër bërthama me shpejtësi 1.3 GHz, 1GB RAM, 8GB hapësirë të brendshme, kamerë të pasme 8 megapikselë, dy vende për karta SIM dhe ofron mbështetje për kartën microSD.
Çmimi për këtë telefon është 170 euro dhe shitet në treg nga kompania spanjolle BQ.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT