Telefoni Lenovo që kushton 60 dollarë

Lenovo ka bërë prezantimin e një telefoni të mençur i cili vjen më një çmim shumë të arsyeshëm. Ky telefon ka një kosto prej 60 dollarë dhe ka mundësin për dy SIM kartela.
Telefoni Lenovo A1900 ka një ekran 4 inc, procesori Spreadtrum SC7730 me katër bërthama me shpejtësi 1.2 GHz, së bashku me kartat grafike Mali-400 GPU, 512MB RAM si dhe 4GB hapësirë të brendshme, e cila mund të zgjerohet nëpërmjet kartës microsD. Bateria e telefonit është 1.500mAh, me GPS, Wi-Fi dhe Radio. Ky telefon peshon 17 gramë.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT