Telefoni i ri nga Huawei në dispozicion për gjithë botën

Ndonëse më herët ishte publikuar një lajm se modeli i Huawei, Honor 6 Plus, do të jetë në dispozicion vetëm për tregun kinez, kjo gjë u bë e ditur se nuk është e vërtet. Ky model do tani do të jetë në dispozicion në gjithë botën me një çmim prej 399 dollarë.
Ky telefon është në dy versione me 16 dhe 32 GB  hapësirë të brendshme, specifika të tjera të këtij telefoni janë: Ekrani i tij është 5.5 inç, 3 GB RAM, procesori Huawei/Hipower Kirin 925 me tetë bërthama me shpejtësi 2 Ghz. Kamera e pame 13 megapikselë, ndërsa ajo frontale 8 megapikselë. Ka dy vende për SIM kartë, operon me sistemin EMUI 3.0 të Huawei-t që është një version i Android-it.
- Advertisement -

MË TË FUNDIT