Të humbisni 3 kilogramë për një javë

Studiuesit kanë zbuluar se një lugë kafeje me mjaltë çdo ditë mund të bëjë çudira për organizmin tuaj. Nëse dëshirroni që të humbni kilogramët e tepërt mjafto që të zëvendësoni sheqerin me mjaltë.

Për të bërë të mundur një dietë të shëndetshme dhe efikase është e rëndësishme që të pini ujë i ngrohtë më 1 lugë mjaltë dhe limon, e konsumuar 3 herë në ditë, mëngjes esëll, pas drekës dhe në darkë. Kjo është një recetë e cila mundëson që ju të humbisni 3 kg në javë.

Një këshillë tjetër që mjekët theksojnë është konsumimi i sa më shumë frutave dhe perime.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT