Të gjithë udhëheqësit e QKUK’së dhe Ministri i Shëndetësisë në Infektive

Katër persona të infektuar me COVID-19 kanë vdekur që nga mesnata në QKUK. Burime të Express kanë thënë se të njëjtit kishin pasur edhe sëmundje shoqëruese.

Është kërkuar të bëhet edhe obduksioni i trupave të të vdekurve.

Ndërkohë, në Klinikën Infektive janë mbledhur të gjithë udhëheqësit e QKUK-së, përfshirë edhe drejtoreshën, e cila pritet t’i drejtohet publikut për atë se çka është duke ndodhur në Infektivë.

Nga mëngjesi i sotëm, forca të shtuara të policisë janë vërejtur në oborrin e QKUK’së.

Mësohet se edhe ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka arritur në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. /express/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT