Të famshmit shqiptarë luten për popullin libanez

Ditën e djeshme një shpërthim i fuqishëm ka tronditur shtetin e Libanit, shkruan GazetaBlic.

Tragjedia ndodhi pikërisht në qytetin e Bejrutit nga shpërthimi që ka ndodhur pas një zjarri në depon e materialeve të rrezikshme.

Deri tani raportohet se janë shënuar 100 viktima, 4 mijë të plagosur dhe qindra tjerë të zhdukur.

E me këtë tragjedi të ndodhur janë solidarizuar edhe figurat publike shqiptare, të cilët kanë shprehur lutjet e tyre për libanezët.

Dafina Zeqiri

Morena Taraku

Valon Berisha

Bebe Rexha

Fero

- Advertisement -

MË TË FUNDIT