Talleshin me Gallianin, por ai transferon edhe një supersulmues

Të gjitha ata që janë tallur me Adriani Gallianin duket se i kanë rënë pizhman, pasi strategu italian po tregon edhe një herë se është ai i vjetri që ka ndërtuar një Milan triumfues në Itali dhe Evropë.

Pasi zyrtarizoi transferimin e Carlos Baccas nga Sevilla për 35 milion euro, Milano ka zyrtarizuar edhe transferimin e sulmuesit të Shakhtar Donjeck.

Sulmuesi brazilian ka nënshkruar kontratë 5 vjecare me klubin rosoner./Drenicapress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT