Talenti shqiptar nënshkruan me Interin

Talenti kuqezi, i cili aktivizohet dhe me Kombëtaren U-21, ka kaluar nga Cermnoneses në Serinë A, te zikalëtarit e Milanos transmeto Gazteaolle.

Klubi i Interit do të paguajë 1 milionë euro për kartonin e lojtarit, ndërsa lojtari ka nënshkruar ditën e sotme një kontratë 5-vjeçare me ekipin Italian- shkruan “FcInternews.it”.

Interes për sulmuesin nga Lushnja kishin shfaqur edhe Roma me Palermon, por 18-vjeçari ka shfaqur dëshirë për të luajtur me zikaltërit. /GazetaOlle/DrenicaPress/

- Advertisement -

MË TË FUNDIT