Tahiri: Shteti po përballet me përfaqësuesit e anarkisë, haraçit dhe korrupsionit

Pas kërcënimeve të liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili ka thënë se edhe opozita mund t’ua thyej dyert liderëve të pushtetit, ka reaguar këshilltari i zëvendëskryeministrit Thaçi, Abelard Tahiri.

Në profilin e tij Facebook, Tahiri ka shkruar se shteti është afër tejkalimit të një sfide mjaft serioze pasi po ballafaqohet me përfaqësuesit e anarkisë, haraçit dhe korrupsionit.

Sipas tij, opozita po mundohet të ringjallë metoda të së kaluarës për të instaluar dhunë nëpër rrugët e Prishtinës.

“Shteti është afër tejkalimit të një sfide mjaft serioze pasi po ballafaqohet me përfaqësuesit e anarkisë, haraçit dhe korrupsionit. Ka ikur koha e 15 viteve më parë kur mund të hynin natën në shtëpitë e dikujt e mos të përballeshin me ligjin. Sot jetojmë në Republikën e pavarur demokratike të Kosovës ku sundon shteti i së drejtës dhe asnjë nuk është përmbi ligjin”, ka shkruar Tahiri.

- Advertisement -

MË TË FUNDIT