Ballina Etiketimet VV

Etiketim: VV

Këta kandidatë pritet të jenë në 10-shen e parë të Lëvizjes...

Tashmë është afruar koha edhe për paraqitjen e kandidatëve për deputetë nga partitë politike. Secila parti apo koalicion, do të ketë mundësinë e kandidimit...

Agim Bahtiri sikurse Ramush Haradinaj, ia kris këngës patriotike në tubime

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri e ka kaluar të dilën nën tingujt e muzikës patriotike. Ky tubim ishte organizuar për të bashkëbiseduar me...

Një grup profesionistësh nga Skënderaj i bashkohen Lëvizjes Vetëvendosje (FOTO)

Kreu i Lëvizjës Vetëvendosje, Albin Kurti, ka prezantuar aderimet e reja në Lëvizjen Vetëvendosje. Sipas Kurtit, VV-së i janë bashkuar një grup profesionistësh nga Skënderaj....
listat e subjekteve

Lajmi i Fundit: Zyrtare LDK bën të qartë a do ketë...

Janë dorëzuar të gjitha listat e partive politike lidhur me zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të mbahen në Kosovë. PDK dhe LDK shkojnë të...
kujtim shala

Koalicionet e “minutës së fundit”, Shala i LDK-së i jep një...

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala. Ka deklaruar se partia që ai përfaqëson është ende në pritje të përgjigjes së...
KQZ

Vjen regjistrimi i koalicionit të parë të madh: AAK-ja flet nga...

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e ka dorëzuar deklaratën për koalicion me PSD-së në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Këtë gjë e ka konfirmuar Lulzim Leci,...

Kurti letër të hapur Mustafës: Ta bëjmë koalicionin, pastaj kush të...

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka propozuar  një alternativë të re për koalicionin me LDK-në. Ai përmes një shkrimi në facebook, duke iu referuar kryetarit...

Mustafa tregon të rejat për koalicionin me Vetëvendosjen

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës. Isa Mustafa, ka thënë se ende nuk kanë arritur ndonjë marrëveshjen me Vetëvendosjen. Lidhur me koalicionin parazgjedhor mes...

Lutfi Haziri paralajmëron bashkimin LDK-VV

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka thënë se janë duke punuar për të arritur një marrëveshje parazgjedhore me LVV-në. “Në jemi duke punuar për të...

Përfundon takimi Mustafa-Kurti

Ka përfunduar takimi midis kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa dhe atij të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, transmeton Indeksonline. Takimi, sipas burimeve të...