Ballina Etiketimet VV

Etiketim: VV

Albin Kurti aderon në Vetëvendosje

Vetëvendosje po pranon aderime të reja në parti ditët pas përfundimit të zgjedhjeve të 6 tetorit. Por, aderimi i djeshëm në këtë parti është më...

Të përbashkëtat dhe dallimet e LVV-së dhe LDK-së

Programet ekonomike të dy partive me më së shumti vota në zgjedhjet e parakohshme parlamentare, Lëvizjës Vetëvendosje (LVV) dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK),...

Kreatori i fushatës së Obamës ishte edhe kreatori i fushatës së...

Lëvizja Vetëvendosje ka arritur t’i fitojë zgjedhjet e 6 tetorit duke e lërë pas LDK-në dhe PDK-në. Kjo ishte hera e parë që zgjedhjet i...

Isa Mustafa konfirmon se do të ketë takim mes tij, Albin...

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka paralajmëruar një takim mes tij, kandidates për kryeministre, Vjosa Osmani dhe kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje,...

Albin Kurti: Nëse nuk arrihet koalicioni me LDK-në, Kosova mund të...

Kosova ka zhvilluar ditën e djeshme zgjedhjet e parakohshme pas dorëheqjes së ish-kryeministrit Ramush Haradinaj. Këto zgjedhje u fituan nga Lëvizja Vetëvendosje me kandidat për...

Ismaili thotë se gaboi që iu bashkua PSD-së, dyshon se ka...

Anëtari i Partisë Socialdemokrate, Fisnik Ismaili ka thënë se është penduar që kur është larguar nga Vetëvendosja nuk e ka vazhduar karrierën e tij...

Aktivistët e Vetëvendosjen festën e fitores e nisën nga familja Dehari

Lëvizja Vetëvendosje është në epërsi të çdo partie edhe pse me një rezultat të ngushtë me Lidhjen Demokratike të Kosovës nga rezultatet e deritanishme...

Kjo është fotografia e parë e Albin Kurtit pas shpalljes së...

Disa exit poll kanë treguar se VV dalur partia e parë fituese. Është publikuar fotografia e parë e Albin Kurtit pas këtyre exit polleve. /Ballkani.info/ LEXO...

Momenti kur Kurti kalon pranë Haradinajt dhe nuk i flet (VIDEO)

Në emisionin Pressing, sot kanë qenë të ftuar dy kandidatët për kryeminisër, Albin Kurti i Vetëvendosjes dhe Ramush Haradinaj i koalicionit AAK – PSD....

Përplasje e ashpër e PDK -së me VV- n në...

Në emisionin Pressing të televizionit T7, anëtari i Partisë Demokratike të Kosovës, Bedri Hamza dhe anëtari i Lëvizjes vetëvendosje, Besnik Bislimi, kanë debatuar ashpër...