Ballina Etiketimet VV

Etiketim: VV

Isa Mustafa konfirmon se do të ketë takim mes tij, Albin...

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka paralajmëruar një takim mes tij, kandidates për kryeministre, Vjosa Osmani dhe kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje,...

Albin Kurti: Nëse nuk arrihet koalicioni me LDK-në, Kosova mund të...

Kosova ka zhvilluar ditën e djeshme zgjedhjet e parakohshme pas dorëheqjes së ish-kryeministrit Ramush Haradinaj.Këto zgjedhje u fituan nga Lëvizja Vetëvendosje me kandidat për...

Ismaili thotë se gaboi që iu bashkua PSD-së, dyshon se ka...

Anëtari i Partisë Socialdemokrate, Fisnik Ismaili ka thënë se është penduar që kur është larguar nga Vetëvendosja nuk e ka vazhduar karrierën e tij...

Aktivistët e Vetëvendosjen festën e fitores e nisën nga familja Dehari

Lëvizja Vetëvendosje është në epërsi të çdo partie edhe pse me një rezultat të ngushtë me Lidhjen Demokratike të Kosovës nga rezultatet e deritanishme...

Kjo është fotografia e parë e Albin Kurtit pas shpalljes së...

Disa exit poll kanë treguar se VV dalur partia e parë fituese.Është publikuar fotografia e parë e Albin Kurtit pas këtyre exit polleve. /Ballkani.info/LEXO...

Momenti kur Kurti kalon pranë Haradinajt dhe nuk i flet (VIDEO)

Në emisionin Pressing, sot kanë qenë të ftuar dy kandidatët për kryeminisër, Albin Kurti i Vetëvendosjes dhe Ramush Haradinaj i koalicionit AAK – PSD....

Përplasje e ashpër e PDK -së me VV- n në...

Në emisionin Pressing të televizionit T7, anëtari i Partisë Demokratike të Kosovës, Bedri Hamza dhe anëtari i Lëvizjes vetëvendosje, Besnik Bislimi, kanë debatuar ashpër...

Rexhep Selimi: Kah po shkojmë, po pritemi si fitues

Anëtari i Kryesisë i Lëvizjes Vetëvendosje (LV) dhe kandidati për deputet, Rexhep Selimi, ka bërë me dije se aktualisht kjo lëvizje është në fazën...
Albin Kurti

Kurti: S’kam nevojë për tre zëvendës e 35 këshilltarë

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti, ka vizituar Besianën, me ç’rast është takuar edhe me qytetarë të kësaj komune. Sipas Kurtit, vendimi i...

Vetëm sot mbi 10 anëtarsime në Lëvizjen Vetëvendosje – Drenas

Aktivisti i LVV’se Afrim Berisha permes postimit ne facebook ka njoftuar per prurjet me te reja ne LVV. Ai shprehet keshtu:“Shaqir Gashi, veteran i...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com