Ballina Etiketimet VV

Etiketim: VV

Lajmi i Fundit | S’ka marrëveshje, flet Isa Mustafa

As pas takimit në të cilën morën pjesë ndërkombëtarët, duket se nuk është arritur marrëveshja për formimin e Qeverisë. Isa Mustafa thotë se LDK’ja...

Drenica digjej në luftë, Albin Kurti: Nuk dëshiroj ta kap armën,...

Në një dokumentar të realizuar gjatë kohës së luftës në Kosovë, artistë e aktivistë të ndryshëm në Prishtinë flasin për luftën dhe paqen, dhe...

Mediat në Serbi: Lidhja e Albin Kurtit me vajzën e ish-ministrit...

Ish-shefi i Policisë në Beograd, Marko Nicoviç ka zbuluar se si Albin Kurti ishte në lidhje dashurie me vajzën e ish-ministrit të Brendshëm, Zoran...

Lajmi i Fundit: “VV ka fituar zgjedhjet, edhe pas numërimit të...

Në QNR është duke vazhduar procesi i numërimit të votave nga Diaspora, për të nisur më pas me numërimin e votave me kusht dhe...

Sot takohen ekipet e LVV dhe LDK

Ekipet e Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, sot do të takohen për t’u dakorduar për programin qeverisës. Kështu ka deklaruar Vjosa Osmani e...

Çfarë po ndodhë me Molliqajn? E bën LIKE takimin VV-LDK!

Gjatë ditës së sotshme u takuan krerët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së për të folur për një koalicion të mundshëm qeverisës. Pas takimit, kryetari i...

Publikohet detaji i parë i ‘marrëveshjes’ Kurti – Mustafa

Kandidati për deputet nga Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka thënë se ka një qasje shumë konstruktive nga LDK e Vetëvendosje dhe shenjat janë që do...

Konjufca tregon tri ministritë e preferuara të Vetëvendosjes në bashkëqeverisje

Kandidati për deputet nga Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka folur për preferencat e këtij subjekti për udhëheqjen e ministrive të caktuara. Konjufca në “Debat Plus” me...

Fillon takimi ndërmjet Kurtit, Mustafës e Osmanit!

Para pak çastesh ka nisur takimi ndërmjet liderit të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe kreut të Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa dhe të...

Salih Zyba flet pasi e kërcënoi në Facebook Shpend Ahmetin

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Salih Zyba dy ditë pas zgjedhjeve të jashtëzakonshme që e nxorën partinë e tij si të parën, kërcënoi ish-partiakun e...