Ballina Etiketimet Uçk

Etiketim: uçk

Lajmi i Fundit: Ky është vendimi për Fadil Bekën nga Gjykata...

Ish doktori dhe ish ushtari i UÇK-së, Fadil Beka, i cili ishte edhe deputet i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, i është...
Sheshi Adem Jashari Skenderaj

Lajmi i Fundit: Gjykata Speciale fton edhe një komandant nga Drenica...

Njëri nga ish-ushtarët e UÇK-së Zenel Shala nga fshati Kopiliq i Skenderajt, ka njoftuar për Drenica Press, se ka pranuar ftesën nga Gjykata Speciale...

Edhe ky komandant i UÇK-së, ftohet nga Gjykata Speciale

Ish-komanadanti i UÇK-së në Malishevë, Isni Kilaj, është ftuar nga Gjykata Speciale.Njoftimin e ka bërë vetë ai përmes një postimi në Facebook."Të dashur ushtarë...

Fadil Beka merr ftesë nga Gjykata Speciale, por e gjithë Kosova...

Si kurrë më parë të gjithë kosovarët i kanë dalë në përkrahje kirurgut të UÇK-së, Fadil Bekës. shkruan Drenica Press. Përveç përkrahjes që ka marrë...

Ish-ushtari i UÇK-së intervistohet sot nga Gjykata Speciale

Lulzim Kabashi, ish-ushtar i UÇK-së, tani kandidat për deputet nga AAK-ja, ka udhëtuar gjatë ditës së djeshme për në Hagë, ndërsa sot do të...

Edhe një këngë për mjekun e parë nga Drenica që shëroi...

Sot bëhen 21 vite nga rënia e mjekut dëshmor Lec Gradica. Dr. Lec Gradica ra heroikisht duke shëruar plagët e luftëtarëve dhe popullatës në malet e...

Dy eprorët e UÇK-së dalin para prokurorëve të Speciales

Zëvendëskomandanti i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Sokol Bashota, dhe ish-eprori i UÇK-së, Naim Maloku, do të intervistohen nga prokurorët e Gjykatës Speciale.Bashota intervistohet...

Hisen Berisha zbulon komandantin e UÇK’së që ia ka premtuar 11...

Ish komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Koshare, Hisen Berisha, që kaloi nga LDK në PDK, tha se këtë ndërrim nuk e ka...

Selimi thotë se UÇK-ja s’ka pasur më shumë së 20 mijë...

Ish-deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka thënë së UÇK nuk ka pasur më shumë se 20 mijë ushtarë. Selimi në “Debat Plus” të “TV...

Kandidati i PDK-së: Në zyrën e kryeministrit po printohen certifikata për...

Kandidati për deputet nga Partia Demokratike e Kosovës Blerim Latifi ka thënë se janë disa shkaktarë për listat e fryra të veteranëve të luftës. Latifi...
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com