Ballina Etiketimet Ramush Haradinaj

Etiketim: Ramush Haradinaj

Haradinaj porosi Kurtit: Kosova po rrezikohet, thirri ndërgjegjes – bëje qeverinë...

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, ka porositur kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, që të gjejë formulën për të krijuar shumicën parlamentare në mënyrë...

Rama: Do ta padis Haradinajn për shpifje! Ta provojë në gjykatë...

Kryeministri Edi Rama tha sot se do ta padisë Ramush Haradinajn në gjykatat e Kosovës për shpifje, shkruan JavaNews.al Ai u shpreh se nuk i...

Ramush Haradinaj për PDK-në: Unë i çoj në shtëpi ata që...

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ai i ka çuar në opozitë ata të cilët kanë dashtë ta...

Ramush Haradinaj s’komenton pse hoqi dorë nga posti i deputetit (VIDEO)

Në zgjedhjet e 6 tetorit, partia e Ramush Haradinajt doli e katërta, ani se kishte lidhë koalicion parazgjedhor me PSD-në. Por, edhe përkundër mbi 100...
Ramush Haradinaj

Për dy vjet, Haradinaj dhe “armata politike” e tij – 672.223...

Gati 700 mijë euro është shuma e harxhuar gjatë dy vjetëve në dreka zyrtare nga kryeministri Ramush Haradinaj dhe bashkëpunëtorët e tij në zyrë....

Ekskluzive: Ramush Haradinaj nuk do të jetë deputet në Kuvendin e...

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj me gjasë shumë shpejtë do të mbetet vetëm lider i partisë së tij, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës. Sipas burimeve...

Ahmeti: Nuk jap dorëheqje, PSD humbi sepse Haradinaj ishte fytyrë e...

Kryetari i PSD’së Shpend Ahmeti, ka thënë se partia e humbi në zgjedhjet e 6 tetorit pasiqë Ramush Haradinaj ishte fytyra e PAN-it. Por...

Kush e mundi Ramush Haradinajn në Kamenicë dhe sa vota mori...

Koalicioni AAK-PSD në komunën e Kamenicës ka dalë e treta në zgjedhjet që u mbajtën të dielën. Komuna që udhëhiqet nga nënkryetari i PSD-së, Qëndron...

PSD dhe Shpend Ahmeti i ndihmuan AAK-së dhe Haradinajt me vetëm...

Koalicioni AAK-PSD deri më tani ka arritur 11.54% sipas KQZ-së ku janë numëruar 98.08% të votave. PSD qeverisë në Prishtinë dhe Kamenicë pasi këto komuna...

Një ditë pas zgjedhjeve, ja ku ka shkuar Ramush Haradinaj (FOTO)

I mandatuari për Kryeministër nga koalicioni AAK-PSD, Ramush Haradinaj, vendin e katërt në zgjedhjet e djeshme e ka marrë me sportivitet, shkruan Gazeta Express. Haradinaj ka...